مراسم برترین ها

هر ساله برای مشخص کردن بازیکنان برتر در زمینه های فوتبالی جشنواره های گوناگونی برگزار می شود. هر کدام از آنها از هیئت داوری با سابقه ای تشکیل شده اند که به بررسی جوانب مختلف یک بازیکن میپردازند و امتیاز هایی را به آن بازیکن می دهند و در انتها بازیکنی که بیشترین امتیاز را کسب کند به عنوان برترین بازیکن در آن زمینه مشخص خواهد شد.

نشریات زیادی هستند که در فرآیند رای گیری و انتخاب برترین بازیکن همکاری می کنند.

فرانس فوتبال یکی از این مجله های حاوی اخبار ورزشی سراسر جهان و جزو معتبرترین نشریات هست و پوشش کاملی از خبرهای ورزشی جهان و اروپا را در اختیار کاربران فوتبالی خود قرار می دهد.

در سالهای گذشته انتخاب بازیکن برتر توسط این نشریه صورت می گرفت. نشریه فرانس فوتبال با کمک فیفا و در طی مراسمی جایزه توپ طلا را به برترین بازیکن انتخابی هیئت داوران اهدا می کرد. اما پس از اتفاقاتی که در سال های گذشته رخ داد و با توجه به تصمیم رئیس فیفا، همکاری با نشریه خاتمه یافت و زین پس دو جایزه جداگانه برای افراد در نظر گرفته می شود.

شیوه انتخاب برترین ها در فرانس فوتبال به این شکل است که یک هئیت 50 نفره متشکل از رومه نگار، پیشکسوت و کارشناس فوتبالی به بررسی بازیکنان می پردازند و در انتها طبق امتیاز هایی که داده اند برترین بازیکن هر زمینه ای مشخص می شود.

شیوه انتخاب بازیکنان برتر در فیفا متفاوت است. فیفا برای انتخاب بازیکن برتر آرا را به دو بخش تقسیم می کند. برای این کار از کارشناسان فوتبالی بهره می برد ولی در کنار آن از سرمربی ها و کاپیتان های تیم های ملی هر کشور نیز استفاده می کند. 50 درصد ارزش آرا به انتخاب سرمربی ها و کاپیتان ها بر می گردد و 50 درصد ارزش بقیه به انتخاب هئیت کارشناسان است.

برترین ها

هر ساله در ابتدای شروع مراسم و توزیع جوایز از بازیکنی که کارهای خیریه بسیاری در یک سال اخیر کرده قدردانی می شود و پس از آن رئیس فدراسیون جهانی فیفا نیز به تقدیر از آن شخص می پردازد.

مرحله بعدی انتخاب بهترین بازیکنان در هر پست می باشد. در این مراسم ها بهترین دروازه بان مرد و زن جهان انتخاب می شوند و توسط رئیس فیفا تقدیر می شوند.

پوشکاش

هر ساله گل های زیادی در مسابقات فوتبالی زده می شود که فیفا برای زیبا ترین گلی که به ثمر رسیده جایزه ای را تحت عنوان پوشکاش در نظر گرفته و به زننده زیباترین گل تقدیم می کند. گل هایی که در بخش پوشکاش بررسی می شوند گل های بسیار جذابی هستند که طرفداران فوتبالی از دیدن آنها بسیار حیرت می کنند.

مرحله بعدی انتخاب برترین سرمربی می باشد. از بین سرمربی های تیم هایی که موفقیت های زیادی در فصل اخیر کسب کردند اقدام به انتخاب برترین سرمربی می کنند. موفقیت هایی که یک سرمربی میتواند کسب کند اعم از قهرمانی تیمش در لیگ برتر آن کشور و یا قهرمانی جام حذفی می باشد. البته اگر تیم سرمربی قهرمان لیگ قهرمانان اروپا یا لیگ اروپا شده باشد نیز امتیاز بیشتری برای انتخاب شدن به عنوان برترین سرمربی جهان را دارد.

انتخاب هوادار نمونه نیز از دیگر بخش های این مراسم است. هوادار نمونه باید ویژگی هایی داشته باشد تا در بین هواداران نمونه نهایی انتخاب شده و در رای گیری نهایی بتواند شرکت کند.

تیم منتخب جهان

تیم منتخب ن و مردان جهان معرفی می شود. تیم کاملی از برترین بازیکنان یک سال اخیر که آمار عالی توانسته اند کسب کنند. تیمی متشکل از برترین دروازه بان،
مدافع راست ، مدافع میانی ، مدافع میانی ، مدافع چپ، هافبک راست،  هافبک میانی، هافبک چپ، فوروارد راست، فوروارد نوک حمله و فوروارد چپ

در اواخر مراسم و قبل از انتخاب برترین بازیکن اقدام به معرفی برترین اشخاص فوتبالیست میکنند. فوتبالیست برتر مرد و زن جهان نیز جایزه مخصوصی را دریافت میکنند و در انتهای برنامه نیز سراغ انتخاب برترین بازیکن جهان می روند؛

برترین بازیکن جهان

غالب فوتبال دوستان این مراسم را نگاه می کنند تا به بخش انتهایی آن یعنی انتخاب برترین بازیکن مرد و زن جهان برسند. فاکتورهای خاصی در این قسمت وجود دارد تا بازیکن برتر انتخاب شود. در روزهای نزدیک به برگزاری مراسم نام های سه نامزد برتر فوتبال اعلام می شود و از بین این سه نفر بازیکن برتر انتخاب می شود. پروسه انتخاب بازیکن برتر نیز از ویژگی های خاصی برخوردار است. 50 درصد ارزش رای انتخاب بازیکن برتر تحت اختیار هیئت داوران است و 50 درصد مابقی به کاپیتان ها و سرمربی های تیم های ملی مربوط می شود.

در سالهای اخیر دو بازیکن رویایی یعنی لیونل مسی و کریستیانو رونالدو همواره در بین سه بازیکن برتر حضور داشتند و برنده جایزه توپ طلایی می شدند اما در یکی دو سال اخیر دستشان از این جایزه کوتاه مانده ولی هنوز هم جزو برترین بازیکنان هستند.

 


مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : برترین ,بازیکن ,برتر ,جهان ,سرمربی ,مراسم ,برترین بازیکن ,بازیکن برتر ,انتخاب برترین ,انتخاب بازیکن ,برترین سرمربی ,انتخاب برترین بازیکن ,انتخاب برترین سرمربی
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

مدارس تيزهوشان Sheppard تجهيزات خانه بازي Jesus فیزیک سرا کتــابخانه عمومی شهدای دره مرادبیگ ماه کلیپ بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد. هنرستان انقلاب اسلامی ورزنه Dr. M. Dowlatabadi midnight